Tegoroczne Oskary (2014)


bbc.com/news/entertainment-arts-26413013

Nie chciałem nic pisać o Oskarach, ale trafiłem na ciekawy artykuł, który powiela moje opinie. Trochę zacytuje i pod spodem podam link.
„W ostatnich kilku latach da się zauważyć nową epokę kina, opartego przede wszystkim na możliwościach technologicznych, jakie daje nam XXI wiek. W tym roku po całości pojechała „Grawitacja”, czyli film o kobiecie uwięzionej w kosmosie. W zasadzie niewiele się tam dzieje. Całość została nagrana w studio, gdzie Sandra Bullock spędziła wiele godzin ćwicząc mimikę twarzy w skafandrze astronauty. I to jest film, który zmiótł tegoroczną galę, do tego stopnia, że otrzymał nagrodę nawet za zdjęcia. Jak  mówił Pan Raczek, który wraz ze swoją koleżanką Kają K. dźwięk i muzyka w „Grawitacji” to coś dotychczas niespotykanego, zrealizowanego w niespotykanej dotąd technologii.  No więc rozumiem- muzyka i dźwięk, montaż, efekty specjalne. Ale jakie zdjęcia? Space view z Google Maps?”

„Trudno oprzeć się wrażeniu, iż od kilku dobrych lat Oscary nie są przyznawane za wkład w sztukę filmową, lecz w ramach rekompensaty krzywd.”

Cały wpis można przeczytać na blogu „mlekonagazie” (link) zachęcam do przeczytania 😉

Reklamy

5 comments

  1. “Trudno oprzeć się wrażeniu, iż od kilku dobrych lat Oscary nie są przyznawane za wkład w sztukę filmową, lecz w ramach rekompensaty krzywd.” – ma gość rację, choć ja bym powiedziała „lecz za wkład finansowy włożony w produkcję oraz poprawność polityczną” ;>

  2. Niestety, niestety. A cała Akademia strzeliła sobie w kolano wyznaniem dotyczącym „Zniewolonego”. Trochę ,jak dla mnie, koniec jakieś magicznej epoki, w której można było się łudzić, że Oscar jeszcze coś znaczy.
    Nie gość, tylko jakby to powiedzieć kolokwialnie: gościówa 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s