10 lat kill bill 2

michael-parks-kill-bill-volume-les-fonds-d-crans-du-film-359348

Premiera Kill Bill’ 2 odbyła się 16 kwietnia 2004, czyli 10 lat temu. Z tej okazji przygotowałem ciekawostki związane z światem filmów Tarantino. Można śmiało powiedzieć, że jego filmy tworzą swoje własne uniwersum.

W Pulp Fiction Vincent Vega dowiaduje się, że Mia Wallace brała udział w nagraniach do serialu, ale puszczono tylko pilot. W produkcji miała być jedną z pięciu kobiet w drużynie Fox Force Five, zajmowała by się zabijaniem ludzi i opowiadaniem marnych żartów. Wszystko się zgadza: postacie, ich umiejętności a nawet temat ogólny filmu. Czyli serial to Kill Bill!

Jest też powiązanie z Django dziejącym sie w 1828 roku dowiadujemy się od Schultza: „Mimo tego wózka stomatologią nie zajmuję się już pięć lat. Teraz teraz mam nowy zawód: łowca nagród „. 1858 minus pięć lat to 1853 rok. W Kill Bill 2 w jednym ze scen widzimy nagrobek z namisem „Paula Schultz, 1823-1853”.

enhanced-buzz-wide-20026-1385505459-21

Elle Driver nosi ten sam strój co Uma Thurman w „Pulp Fiction” i Pam Grier w „Jackie Brown”

W scenie w której Panna Młoda jest zakopywana żywcem, to naprawdę Uma Thutman została pochowana w ziemi, podobno darła się wniebogłosy.

Tarantino uwielbia filmy klasy B głównie z aktorem Sonny Chibo, który został przez niego zatrudniony do Kill Billa jako Hattori Hanzo, mistrz samurajskich mieczy. (link) do sceny z filmu z nim.

Na koniec zachęcam do obejrzenia galerii, żeby było inaczej, składającej się z zdjęć z planu Kill Bill’a 2 i kila fajnych reklam również pierwszej części (link).

Jak byś drogi czytelniku chciał w szczególny sposób świętować tę rocznicę możesz przeczytać scenariusz Kill Bill’a (link) 😀

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s